vineri, 10 martie 2017

Rezultatele activității nr. 3 din cadrul proiectului „Ia atitudine!” 2017

Pagină în curs de actualizare!

Rezultatele obținute de elevi la activitatea nr. 3, „Natură și viață”, vor fi postate aici, până în data de 14 martie 2017
Secțiunea a II-a:
-          II. A. Aplicații media


PRE-MIUL
NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVULUI/ELEVILOR
UNITATEA ȘCOLARĂ DE PROVENIENȚĂ
TITLUL LUCRĂRII
PROFESOR COORDONATOR
I
Budurlean Andreea, Chitul Sebastian
Școala Gimnazială nr. 1 Bistrița
„Pași verzi”
Moraru Dana Elena
I
Mituc Ana Maria, Dutescu Ina
Liceul Teoretic „Tudor Arghezi” Craiova
„Frumosul”
Dragomir Elena
II
Ivan Oana Mariana
Liceul Teoretic „Tudor Vladimirescu” București
„Frumos sau urât –totul e relativ”
Zamfir Doina Mihaela
II
Neagotă Ioana Mihaela, Godja Denisa Onorica
Școala Gimnazială Oncești
„Frumosul și urâtul din mediu și din viața noastră”
Godja Adina Veronica
III
Tanasă Milena Andreea
Colegiul Național de Artă „Octav Băncilă” Iași
„Frumos și urât în natură și viață”
Ursache Gabriela Alina
III
Anghel Teodora, Samu Tereza
Școala Gimnazială Apold
„Frumos și urât în viață”
Naghi Elisabeta Edit




-          II. B. Grafică computerizată

PRE-MIUL
NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVULUI/ELEVILOR
UNITATEA ȘCOLARĂ DE PROVENIENȚĂ
TITLUL LUCRĂRII
PROFESOR COORDONATOR
I
Rusu Cristina
Colegiul de Arte Baia Mare
„Totul se transformă”
Rusu Elena
II
Bona Oana
Școala Gimnazială Slimnic
„Ecologia pe pământul nostru”
Țugulea Petru Ioan
III
Grecu Cosmin
Liceul Tehnologic Roșia-Jiu
„Un viitor verde”
Eseagu Evelina
III
Mureșan Adina
Colegiul Național „Petru Rareș” Beclean
„Frumos și urât în natură și viață”
Săsărman Alexandra


Secțiunea a III-a: Machete și jucării eco
 PRE-MIUL
NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVULUI/ELEVILOR
CLASA/UNITATEA ȘCOLARĂ DE PROVENIENȚĂ
TITLUL LUCRĂRII
PROFESOR COORDONATOR
I
Murguleț Răzvan
C.P. - Școala Gimnazială „Ștefan Octavian Iosif” Tecuci
Avionul Hydra
Mănăilă Viorica
I
Hădărău Lucia
II - Liceul Tehnologic „Liviu Rebreanu” Maieru
Pomul de Crăciun
Crăciun Ancuța
I
Ivașcu Denis
III – Colegiul Național „Diacomovici Tietz” Reșița
Sănătatea noastră depinde de un viitor verde
Imbri Florentina Daniela
I
Cotin Denisa, Eșanu Ioana, Pribeagu Andreea
V – Școala Gimnazială „Caius Iacob” Arad
Ziua mărțișorului
Jurca Floarea Anuța
I
Oniga Irina
IX – Colegiul Silvic „Transilvania” Năsăud
Vază cu flori
Nistor Simona
I
Constantinescu Anda, Hîruța Maria, Mureșan Delia
VI – Școala Gimnazială nr. 4 Bistrița
Ochi de vultur
Dărăban Ioana Roxana
II
Cicedea David
P – Școala Gimnazială „Grigore Silași” Beclean
Mașini de curse
Cristea Ileana
II
Pop Cristina
II – Școala Gimnazială „Grigore Silași” Beclean
Suntem ECO și hazlii
Seserman Veturia
II
Dumitru Silvia
III – Liceul Tehnologic „Liviu Rebreanu” Maieru
Clădesc culori
Berende Elena
II
Hîruța Maria, Constantinescu Anda
VI- Școala Gimnazială nr. 4 Bistrița
Jucării ECO
Dărăban Ioana Roxana
II
Afloarei Gabriela, Ganea Dana
X – Colegiul Silvic „Transilvani” Năsăud
Coș cu ouă decorative
Iuga Anca
II
Berende Ionelia
C.P. - Liceul Tehnologic „Liviu Rebreanu” Maieru
La urat de Anul Nou
Bîrta Ștefania
III
Candale Valentina
I - Liceul Tehnologic „Liviu Rebreanu” Maieru
Brăduț de Crăciun
Pîrlea Lucreția
III
Berbenți Briana
II- Școala Gimnazială nr. 1, Cefa, Bihor
Robot
Chivu Laura Claudia
III
Chivu Raul
IV – Școala Gimnazială nr. 1, Cefa, Bihor
Pinguin
Chivu Laura Claudia
III
Cercel Claudia, Anicăi Valentina, Lazăr Cristina
VII – Școala Gimnazială „Marin Ț. Țiculescu” Băneasa, Giurgiu
Surorile
Prună Paula Nicoleta
III
Butuza Natalia
X- Colegiul Tehnic „Infoel” Bistrița
Eco glob
Rusu Cristina
III
Zăgrean Adrian
X – Colegiul Tehnic „Infoel” Bistrița
Eco casa
Matean Iuliana
M
Bindea Giulia
C.P D – Școala Gimnazială „Grigore Silași” Beclean
Flori, flori, într-o mie de culroi
Sfechiș Florica
M
Vălean Teodora
Centrul Școlar pentru Educație Incluzivă Beclean
Omida
Silveșan Tatiana
M
Bosi Valeria
III – Liceul Tehnologic „Liviu Rebreanu” Maieru
Omul de zăpadă
Pui Lenuța
M
Cobzac Teodora
V – Școala Gimnazială „Ion Simionescu” Iași
Smărăndița
Nechifor Alexandra
M
Domocoș Cristian
X J – L.T. „George Barițiu” Oradea
Clopoțel ECO
Calău Ramona Marieta
M
Borș Adelina
C.P. - Liceul Tehnologic „Liviu Rebreanu” Maieru
Româncuța
Bîrta Ștefania
M
Săsărman Adina
II – Colegiul Național „Petru Rareș” Beclean
Țărăncuța
Doroș Ioana
M
Silaș Eliza
IV – Liceul Tehnologic „Liviu Rebreanu” Maieru
Suport creioane
Lorințiu Ana
M
Neagu Robert
VI – Școala Gimnazială „Alexandru Piru”, Mărgineni
Mașina timpului
Cojan Lidia Ioana
M
Nimigean Maria
X – Colegiul Tehnic Infoel Bistrița
Floare ECO
Oros Alina
M
Boboc Paulica
II – Școala Gimnazială „Mihu Dragomir”, Brăila
Bufnița
Mențiune
M
Fazecaș Denisa
VIII – Școala Gimnazială „Avram Iancu” Bihor
Minge
Cioara Coralia
M
Florea Irina
X – Colegiul Silvic Transilvania Năsăud
Prietenie
Iuga Anca

Premii speciale:
 PRE-MIUL
NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVULUI/ELEVILOR
CLASA/UNITATEA ȘCOLARĂ DE PROVENIENȚĂ
TITLUL LUCRĂRII
PROFESOR COORDONATOR
P.S.
Caia Eric Nicolas
V – Școala Gimnazială „Caius Iacob” Arad
1 Martie – mărțișor
Vida Andreea
P.S.
Balint Ana-Maria, Ciuta Laura
V – Școala Gimnazială „Caius Iacob” Arad
Simfonie de primăvară
Jurca Andreea Anuța
P.S.
Scripeț Ionuț
II – Liceul Tehnologic „Liviu Rebreanu” Maieru
Ceas de perete
Pîrlea Lucreția
P.S.
Mureșan Bianca
C.P. – Școala Gimnazială „Grigore Silași” Beclean
Ghiocel
Sfechiș Florica
P.S.
Rebrișorean Daniel
II – Liceul Tehnologic „Liviu Rebreanu” Maieru
Floare pentru mama
Crăciun Ancuța



Secțiunea a IV-a: „Do you speak Green?
  
PREMIUL
NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVULUI/ELEVILOR - clasa
UNITATEA ȘCOLARĂ DE PROVENIENȚĂ
TITLUL VIDEOCLIPULUI
PROFESOR COORDONATOR
I
Armenean Marius, XI
Andrus Emanuel, XI

Colegiul Tehnic „Victor Ungureanu” Câmpia  Turzii

”Do you speak GREEN?”
Barb Daniela
I
Halas Izabela, X I
Ghimici Laura, X I
Pop Alexandra, X I
Moldovan Bogdana, X I
Zagrean Emilia, X I
Maftei Danut, X I
Colegiul Național „Petru Rareș” Beclean
”BE GREEN!”
Mureșan Lavinia
II
Dumitrescu Aura, VIII Nicolăiță Cristina (consilier educativ-prof. fizică)


Scoala Gimnazială „Gheorghe Magheru” Caracal 
”Do you speak GREEN?”
Petricica Mirela Carmen
II
Mureșan Timeea,  XI D


Colegiul Național „George Coșbuc” Năsăud

SPEAK GREEN!

Camelia Berceni
III
Cîmpean Noémi, VI
Munteanu Lorena, VI
Turc Budău Mara, VI

Colegiul Național „Petru Rareș” Beclean
DO YOU SPEAK GREEN?

Mureșan Lavinia
III
Rusu Raluca, VIII
Forrai Diana, VIII
Florean Ioana, VIII
Bîrta Luana, VIII
Vlad Oprea, VIII

Colegiul Național „Petru Rareș” Beclean
Four Ways to Save the Earth

Liana Todoran

Mențiune
Cornea Oana, XII
Colegiul „Gheorghe Tătărescu” Rovinari
Yes, we speak Green

Vatau Roxana Maria

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu