Rezultatele concursului de educație ecologică „Natură și viață”, 28 februarie 2017
Activitatea nr. 3 din cadrul proiectului „Ia atitudine!”, inclus în CAERI 2017
Secțiunea a II-a:
- II. A. Aplicații media
PRE-MIUL
NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVULUI/ELEVILOR
UNITATEA ȘCOLARĂ DE PROVENIENȚĂ
TITLUL LUCRĂRII
PROFESOR COORDONATOR
I
Budurlean Andreea, Chitul Sebastian
Școala Gimnazială nr. 1 Bistrița
„Pași verzi”
Moraru Dana Elena
I
Mituc Ana Maria, Dutescu Ina
Liceul Teoretic „Tudor Arghezi” Craiova
„Frumosul”
Dragomir Emilia
II
Ivan Oana Mariana
Liceul Teoretic „Tudor Vladimirescu” București
„Frumos sau urât –totul e relativ”
Zamfir Doina Mihaela
II
Neagotă Ioana Mihaela, Godja Denisa Onorica
Școala Gimnazială Oncești
„Frumosul și urâtul din mediu și din viața noastră”
Godja Adina Veronica
III
Tanasă Milena Andreea
Colegiul Național de Artă „Octav Băncilă” Iași
„Frumos și urât în natură și viață”
Ursache Gabriela Alina
III
Anghel Teodora, Samu Tereza
Școala Gimnazială Apold
„Frumos și urât în viață”
Naghi Elisabeta Edit
- II. B. Grafică computerizată
PRE-MIUL
NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVULUI/ELEVILOR
UNITATEA ȘCOLARĂ DE PROVENIENȚĂ
TITLUL LUCRĂRII
PROFESOR COORDONATOR
I
Rusu Cristina
Colegiul de Arte Baia Mare
„Totul se transformă”
Rusu Elena
II
Bona Oana
Școala Gimnazială Slimnic
„Ecologia pe pământul nostru”
Țugulea Petru Ioan
III
Grecu Cosmin
Liceul Tehnologic Roșia-Jiu
„Un viitor verde”
Geagu Evelina
III
Mureșan Adina
Colegiul Național „Petru Rareș” Beclean
„Frumos și urât în natură și viață”
Săsărman Alexandra
Secțiunea a III-a: Machete și jucării eco
PRE-MIUL
NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVULUI/ELEVILOR
CLASA/UNITATEA ȘCOLARĂ DE PROVENIENȚĂ
TITLUL LUCRĂRII
PROFESOR COORDONATOR
I
Murguleț Răzvan
C.P. - Școala Gimnazială „Ștefan Octavian Iosif” Tecuci
Avionul Hydra
Mănăilă Viorica
I
Hădărău Lucia
II - Liceul Tehnologic „Liviu Rebreanu” Maieru
Pomul de Crăciun
Crăciun Ancuța
I
Ivașcu Denis
III – Colegiul Național „Diacomovici Tietz” Reșița
Sănătatea noastră depinde de un viitor verde
Imbri Florentina Daniela
I
Cotin Denisa, Eșanu Ioana, Pribeagu Andreea
V – Școala Gimnazială „Caius Iacob” Arad
Ziua mărțișorului
Jurca Floarea Anuța
I
Oniga Irina
IX – Colegiul Silvic „Transilvania” Năsăud
Vază cu flori
Nistor Simona
I
Constantinescu Anda, Hîruța Maria, Mureșan Delia
VI – Școala Gimnazială nr. 4 Bistrița
Ochi de vultur
Dărăban Ioana Roxana
II
Cicedea David
P – Școala Gimnazială „Grigore Silași” Beclean
Mașini de curse
Cristea Ileana
II
Pop Cristina
II – Școala Gimnazială „Grigore Silași” Beclean
Suntem ECO și hazlii
Seserman Veturia
II
Dumitru Silvia
III – Liceul Tehnologic „Liviu Rebreanu” Maieru
Clădesc culori
Berende Elena
II
Hîruța Maria, Constantinescu Anda
VI- Școala Gimnazială nr. 4 Bistrița
Jucării ECO
Dărăban Ioana Roxana
II
Afloarei Gabriela, Ganea Dana
X – Colegiul Silvic „Transilvani” Năsăud
Coș cu ouă decorative
Iuga Anca
II
Berende Ionelia
C.P. - Liceul Tehnologic „Liviu Rebreanu” Maieru
La urat de Anul Nou
Bîrta Ștefania
III
Candale Valentina
I - Liceul Tehnologic „Liviu Rebreanu” Maieru
Brăduț de Crăciun
Pîrlea Lucreția
III
Berbenți Briana
II- Școala Gimnazială nr. 1, Cefa, Bihor
Robot
Chivu Laura Claudia
III
Chivu Raul
IV – Școala Gimnazială nr. 1, Cefa, Bihor
Pinguin
Chivu Laura Claudia
III
Cercel Claudia, Anicăi Valentina, Lazăr Cristina
VII – Școala Gimnazială „Marin Ț. Țiculescu” Băneasa, Giurgiu
Surorile
Prună Paula Nicoleta
III
Butuza Natalia
X- Colegiul Tehnic „Infoel” Bistrița
Eco glob
Rusu Cristina
III
Zăgrean Adrian
X – Colegiul Tehnic „Infoel” Bistrița
Eco casa
Matean Iuliana
M
Bindea Giulia
C.P D – Școala Gimnazială „Grigore Silași” Beclean
Flori, flori, într-o mie de culroi
Sfechiș Florica
M
Vălean Teodora
Centrul Școlar pentru Educație Incluzivă Beclean
Omida
Silveșan Tatiana
M
Bosi Valeria
III – Liceul Tehnologic „Liviu Rebreanu” Maieru
Omul de zăpadă
Pui Lenuța
M
Cobzac Teodora
V – Școala Gimnazială „Ion Simionescu” Iași
Smărăndița
Nechifor Alexandra
M
Domocoș Cristian
X J – L.T. „George Barițiu” Oradea
Clopoțel ECO
Calău Ramona Marieta
M
Borș Adelina
C.P. - Liceul Tehnologic „Liviu Rebreanu” Maieru
Româncuța
Bîrta Ștefania
M
Săsărman Adina
II – Colegiul Național „Petru Rareș” Beclean
Țărăncuța
Doroș Ioana
M
Silaș Eliza
IV – Liceul Tehnologic „Liviu Rebreanu” Maieru
Suport creioane
Lorințiu Ana
M
Neagu Robert
VI – Școala Gimnazială „Alexandru Piru”, Mărgineni
Mașina timpului
Cojan Lidia Ioana
M
Nimigean Maria
X – Colegiul Tehnic Infoel Bistrița
Floare ECO
Oros Alina
M
Boboc Paulica
II – Școala Gimnazială „Mihu Dragomir”, Brăila
Bufnița
Mențiune
M
Fazecaș Denisa
VIII – Școala Gimnazială „Avram Iancu” Bihor
Minge
Cioara Coralia
M
Florea Irina
X – Colegiul Silvic Transilvania Năsăud
Prietenie
Iuga Anca
Premii speciale:
PRE-MIUL
NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVULUI/ELEVILOR
CLASA/UNITATEA ȘCOLARĂ DE PROVENIENȚĂ
TITLUL LUCRĂRII
PROFESOR COORDONATOR
P.S.
Caia Eric Nicolas
V – Școala Gimnazială „Caius Iacob” Arad
1 Martie – mărțișor
Vida Andreea
P.S.
Balint Ana-Maria, Ciuta Laura
V – Școala Gimnazială „Caius Iacob” Arad
Simfonie de primăvară
Jurca Andreea Anuța
P.S.
Scripeț Ionuț
II – Liceul Tehnologic „Liviu Rebreanu” Maieru
Ceas de perete
Pîrlea Lucreția
P.S.
Mureșan Bianca
C.P. – Școala Gimnazială „Grigore Silași” Beclean
Ghiocel
Sfechiș Florica
P.S.
Rebrișorean Daniel
II – Liceul Tehnologic „Liviu Rebreanu” Maieru
Floare pentru mama
Crăciun Ancuța
Secțiunea a IV-a: „Do you speak Green?
PREMIUL
NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVULUI/ELEVILOR - clasa
UNITATEA ȘCOLARĂ DE PROVENIENȚĂ
TITLUL VIDEOCLIPULUI
PROFESOR COORDONATOR
I
Armenean Marius, XI
Andrus Emanuel, XI
Colegiul Tehnic „Victor Ungureanu” Câmpia Turzii
”Do you speak GREEN?”
Barb Daniela
I
Halas Izabela, X I
Ghimici Laura, X I
Pop Alexandra, X I
Moldovan Bogdana, X I
Zagrean Emilia, X I
Maftei Danut, X I
Colegiul Național „Petru Rareș” Beclean
”BE GREEN!”
Mureșan Lavinia
II
Dumitrescu Aura, VIII Nicolăiță Cristina (consilier educativ-prof. fizică)
Scoala Gimnazială „Gheorghe Magheru” Caracal
”Do you speak GREEN?”
Petricica Mirela Carmen
II
Mureșan Timeea, XI D
Colegiul Național „George Coșbuc” Năsăud
SPEAK GREEN!
Camelia Berceni
III
Cîmpean Noémi, VI
Munteanu Lorena, VI
Turc Budău Mara, VI
Colegiul Național „Petru Rareș” Beclean
DO YOU SPEAK GREEN?
Mureșan Lavinia
III
Rusu Raluca, VIII
Forrai Diana, VIII
Florean Ioana, VIII
Bîrta Luana, VIII
Vlad Oprea, VIII
Colegiul Național „Petru Rareș” Beclean
Four Ways to Save the Earth
Liana Todoran
Mențiune
Cornea Oana, XII
Colegiul „Gheorghe Tătărescu” Rovinari
Yes, we speak Green
Vatau Roxana Maria
Secțiunea
Concurs de educație ecologică - februarie 2017
Secțiunea a II-a:
- II. A. Aplicații media
PRE-MIUL
|
NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVULUI/ELEVILOR
|
UNITATEA ȘCOLARĂ DE PROVENIENȚĂ
|
TITLUL LUCRĂRII
|
PROFESOR COORDONATOR
|
I
|
Budurlean Andreea, Chitul Sebastian
|
Școala Gimnazială nr. 1 Bistrița
|
„Pași verzi”
|
Moraru Dana Elena
|
I
|
Mituc Ana Maria, Dutescu Ina
|
Liceul Teoretic „Tudor Arghezi” Craiova
|
„Frumosul”
|
Dragomir Emilia
|
II
|
Ivan Oana Mariana
|
Liceul Teoretic „Tudor Vladimirescu” București
|
„Frumos sau urât –totul e relativ”
|
Zamfir Doina Mihaela
|
II
|
Neagotă Ioana Mihaela, Godja Denisa Onorica
|
Școala Gimnazială Oncești
|
„Frumosul și urâtul din mediu și din viața noastră”
|
Godja Adina Veronica
|
III
|
Tanasă Milena Andreea
|
Colegiul Național de Artă „Octav Băncilă” Iași
|
„Frumos și urât în natură și viață”
|
Ursache Gabriela Alina
|
III
|
Anghel Teodora, Samu Tereza
|
Școala Gimnazială Apold
|
„Frumos și urât în viață”
|
Naghi Elisabeta Edit
|
- II. B. Grafică computerizată
PRE-MIUL
|
NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVULUI/ELEVILOR
|
UNITATEA ȘCOLARĂ DE PROVENIENȚĂ
|
TITLUL LUCRĂRII
|
PROFESOR COORDONATOR
|
I
|
Rusu Cristina
|
Colegiul de Arte Baia Mare
|
„Totul se transformă”
|
Rusu Elena
|
II
|
Bona Oana
|
Școala Gimnazială Slimnic
|
„Ecologia pe pământul nostru”
|
Țugulea Petru Ioan
|
III
|
Grecu Cosmin
|
Liceul Tehnologic Roșia-Jiu
|
„Un viitor verde”
|
Geagu Evelina
|
III
|
Mureșan Adina
|
Colegiul Național „Petru Rareș” Beclean
|
„Frumos și urât în natură și viață”
|
Săsărman Alexandra
|
Secțiunea a III-a: Machete și jucării eco
PRE-MIUL
|
NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVULUI/ELEVILOR
|
CLASA/UNITATEA ȘCOLARĂ DE PROVENIENȚĂ
|
TITLUL LUCRĂRII
|
PROFESOR COORDONATOR
|
I
|
Murguleț Răzvan
|
C.P. - Școala Gimnazială „Ștefan Octavian Iosif” Tecuci
|
Avionul Hydra
|
Mănăilă Viorica
|
I
|
Hădărău Lucia
|
II - Liceul Tehnologic „Liviu Rebreanu” Maieru
|
Pomul de Crăciun
|
Crăciun Ancuța
|
I
|
Ivașcu Denis
|
III – Colegiul Național „Diacomovici Tietz” Reșița
|
Sănătatea noastră depinde de un viitor verde
|
Imbri Florentina Daniela
|
I
|
Cotin Denisa, Eșanu Ioana, Pribeagu Andreea
|
V – Școala Gimnazială „Caius Iacob” Arad
|
Ziua mărțișorului
|
Jurca Floarea Anuța
|
I
|
Oniga Irina
|
IX – Colegiul Silvic „Transilvania” Năsăud
|
Vază cu flori
|
Nistor Simona
|
I
|
Constantinescu Anda, Hîruța Maria, Mureșan Delia
|
VI – Școala Gimnazială nr. 4 Bistrița
|
Ochi de vultur
|
Dărăban Ioana Roxana
|
II
|
Cicedea David
|
P – Școala Gimnazială „Grigore Silași” Beclean
|
Mașini de curse
|
Cristea Ileana
|
II
|
Pop Cristina
|
II – Școala Gimnazială „Grigore Silași” Beclean
|
Suntem ECO și hazlii
|
Seserman Veturia
|
II
|
Dumitru Silvia
|
III – Liceul Tehnologic „Liviu Rebreanu” Maieru
|
Clădesc culori
|
Berende Elena
|
II
|
Hîruța Maria, Constantinescu Anda
|
VI- Școala Gimnazială nr. 4 Bistrița
|
Jucării ECO
|
Dărăban Ioana Roxana
|
II
|
Afloarei Gabriela, Ganea Dana
|
X – Colegiul Silvic „Transilvani” Năsăud
|
Coș cu ouă decorative
|
Iuga Anca
|
II
|
Berende Ionelia
|
C.P. - Liceul Tehnologic „Liviu Rebreanu” Maieru
|
La urat de Anul Nou
|
Bîrta Ștefania
|
III
|
Candale Valentina
|
I - Liceul Tehnologic „Liviu Rebreanu” Maieru
|
Brăduț de Crăciun
|
Pîrlea Lucreția
|
III
|
Berbenți Briana
|
II- Școala Gimnazială nr. 1, Cefa, Bihor
|
Robot
|
Chivu Laura Claudia
|
III
|
Chivu Raul
|
IV – Școala Gimnazială nr. 1, Cefa, Bihor
|
Pinguin
|
Chivu Laura Claudia
|
III
|
Cercel Claudia, Anicăi Valentina, Lazăr Cristina
|
VII – Școala Gimnazială „Marin Ț. Țiculescu” Băneasa, Giurgiu
|
Surorile
|
Prună Paula Nicoleta
|
III
|
Butuza Natalia
|
X- Colegiul Tehnic „Infoel” Bistrița
|
Eco glob
|
Rusu Cristina
|
III
|
Zăgrean Adrian
|
X – Colegiul Tehnic „Infoel” Bistrița
|
Eco casa
|
Matean Iuliana
|
M
|
Bindea Giulia
|
C.P D – Școala Gimnazială „Grigore Silași” Beclean
|
Flori, flori, într-o mie de culroi
|
Sfechiș Florica
|
M
|
Vălean Teodora
|
Centrul Școlar pentru Educație Incluzivă Beclean
|
Omida
|
Silveșan Tatiana
|
M
|
Bosi Valeria
|
III – Liceul Tehnologic „Liviu Rebreanu” Maieru
|
Omul de zăpadă
|
Pui Lenuța
|
M
|
Cobzac Teodora
|
V – Școala Gimnazială „Ion Simionescu” Iași
|
Smărăndița
|
Nechifor Alexandra
|
M
|
Domocoș Cristian
|
X J – L.T. „George Barițiu” Oradea
|
Clopoțel ECO
|
Calău Ramona Marieta
|
M
|
Borș Adelina
|
C.P. - Liceul Tehnologic „Liviu Rebreanu” Maieru
|
Româncuța
|
Bîrta Ștefania
|
M
|
Săsărman Adina
|
II – Colegiul Național „Petru Rareș” Beclean
|
Țărăncuța
|
Doroș Ioana
|
M
|
Silaș Eliza
|
IV – Liceul Tehnologic „Liviu Rebreanu” Maieru
|
Suport creioane
|
Lorințiu Ana
|
M
|
Neagu Robert
|
VI – Școala Gimnazială „Alexandru Piru”, Mărgineni
|
Mașina timpului
|
Cojan Lidia Ioana
|
M
|
Nimigean Maria
|
X – Colegiul Tehnic Infoel Bistrița
|
Floare ECO
|
Oros Alina
|
M
|
Boboc Paulica
|
II – Școala Gimnazială „Mihu Dragomir”, Brăila
|
Bufnița
|
Mențiune
|
M
|
Fazecaș Denisa
|
VIII – Școala Gimnazială „Avram Iancu” Bihor
|
Minge
|
Cioara Coralia
|
M
|
Florea Irina
|
X – Colegiul Silvic Transilvania Năsăud
|
Prietenie
|
Iuga Anca
|
Premii speciale:
PRE-MIUL
|
NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVULUI/ELEVILOR
|
CLASA/UNITATEA ȘCOLARĂ DE PROVENIENȚĂ
|
TITLUL LUCRĂRII
|
PROFESOR COORDONATOR
|
P.S.
|
Caia Eric Nicolas
|
V – Școala Gimnazială „Caius Iacob” Arad
|
1 Martie – mărțișor
|
Vida Andreea
|
P.S.
|
Balint Ana-Maria, Ciuta Laura
|
V – Școala Gimnazială „Caius Iacob” Arad
|
Simfonie de primăvară
|
Jurca Andreea Anuța
|
P.S.
|
Scripeț Ionuț
|
II – Liceul Tehnologic „Liviu Rebreanu” Maieru
|
Ceas de perete
|
Pîrlea Lucreția
|
P.S.
|
Mureșan Bianca
|
C.P. – Școala Gimnazială „Grigore Silași” Beclean
|
Ghiocel
|
Sfechiș Florica
|
P.S.
|
Rebrișorean Daniel
|
II – Liceul Tehnologic „Liviu Rebreanu” Maieru
|
Floare pentru mama
|
Crăciun Ancuța
|
Secțiunea a IV-a: „Do you speak Green?
PREMIUL
|
NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVULUI/ELEVILOR - clasa
|
UNITATEA ȘCOLARĂ DE PROVENIENȚĂ
|
TITLUL VIDEOCLIPULUI
|
PROFESOR COORDONATOR
|
I
|
Armenean Marius, XI
Andrus Emanuel, XI |
Colegiul Tehnic „Victor Ungureanu” Câmpia Turzii
|
”Do you speak GREEN?”
|
Barb Daniela
|
I
|
Halas Izabela, X I
Ghimici Laura, X I
Pop Alexandra, X I
Moldovan Bogdana, X I
Zagrean Emilia, X I
Maftei Danut, X I
|
Colegiul Național „Petru Rareș” Beclean
|
”BE GREEN!”
|
Mureșan Lavinia
|
II
|
Dumitrescu Aura, VIII Nicolăiță Cristina (consilier educativ-prof. fizică)
|
Scoala Gimnazială „Gheorghe Magheru” Caracal
|
”Do you speak GREEN?”
|
Petricica Mirela Carmen
|
II
|
Mureșan Timeea, XI D
|
Colegiul Național „George Coșbuc” Năsăud
|
SPEAK GREEN!
|
Camelia Berceni
|
III
|
Cîmpean Noémi, VI
Munteanu Lorena, VI Turc Budău Mara, VI |
Colegiul Național „Petru Rareș” Beclean
|
DO YOU SPEAK GREEN?
|
Mureșan Lavinia
|
III
|
Rusu Raluca, VIII
Forrai Diana, VIII
Florean Ioana, VIII
Bîrta Luana, VIII
Vlad Oprea, VIII
|
Colegiul Național „Petru Rareș” Beclean
|
Four Ways to Save the Earth
|
Liana Todoran
|
Mențiune
|
Cornea Oana, XII
|
Colegiul „Gheorghe Tătărescu” Rovinari
|
Yes, we speak Green
|
Vatau Roxana Maria
|
Termen expediere materiale: 24 februarie 2017
Regulamentul concursului:
Regulamentul concursului:
În continuare, Padlet-uri pentru postarea materialelor/secțiuni.
Secțiunea I - „Natură și viață - turismul verde”. Materialele elevilor pentru secțiunea I se vor posta pe pagina de mai jos:
Secțiunea II: „Frumos și urât în natură și viață”. Vă rugăm să postați pe Padletul următor materialele create pentru această secțiune:
Secțiunea III: „Un viitor verde” - materialele create pentru această secțiune vor fi expediate prin poștă, pe adresa Colegiului Național „Petru Rareș” Beclean
Secțiunea IV: „Do you speak Green?”
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu